SALA B
AGENDA
10:00 - 11:00
Headless, drugie życie WordPressa - Przemysław Spaczek
Pomimo swoich wad WordPress nadal jest jednym z popularniejszych CMS'ów wybieranych przez "klientów". Dzieje się tak ponieważ, spora część osób tworzących treści do internetu ma zupełnie podstawową wiedzę na temat HRML etc. lub po prostu została zmuszona do jego użytkowania (np. przez pracodawcę XD). Niestety wordpress jako monolitycze rozwiązanie zapewniające dashboard i system renderowania treści "przejadł się" już programistą, zwłaszcza FE deweloperom. W trakcie swojej prezentacji pokażę jak odciąć WordPressowi głowę i skorzystać z niego jako Headless CMS. Podzielę się swoim doświadczeniem z implementacji takiego rozwiązania dla jednego z największych NGOsów w Polsce. Stack WordPress na backendzie a na frontendzie Nuxt.js.
11:00 - 11:30 Przerwa na kontakt z Wystawcami
11:30 - 12:30
Pomiary satelitarne i sposób ich wykorzystania - Dawid Jurczyński
Kosmos tylko dla wybranych? Nic bardziej mylnego - pokażę jak wykorzystałem publicznie dostępne dane otrzymane przez misje Sentinel. Pokażę, jak każdy z Was może użyć potencjału satelit, aby zmierzyć poziom tlenku węgla w obszarach niedostępnych dla czujników znajdujących się na Ziemi i jak skorelować dane naziemne z satelitarnymi. A wszystko podlane sosem z machine learning.
12:30 - 13:00 Przerwa na kontakt z Wystawcami
13:00 - 14:00
Quantum Machine Learning - Damian Widera
Uczenie maszynowe, sztuczna inteligencja oraz na dodatek quantum computing, czyli jak można implementować algorytmy uczenia maszynowego przy wsparciu komputerów kwantowych. Na wykładzie pokażę - na przykładzie wybranego algorytmu - jak quantum computing może wspierać takowe obliczenia.
14:00 - 15:00 Długa przerwa na kontakt z Wystawcami
15:00 - 16:00
... i powiadasz, że chcesz się rozwijać? - Ewelina Wyspiańska - Trojniarz
Słowo "rozwój" nierozerwalnie skleiło się z branżą IT. Jak się nie rozwijasz, to się cofasz, a przecież tak nie wypada... Z założenia chcemy być coraz lepsi, szybsi, bardziej dokładni, skuteczni. Wspinamy się po szczebelkach kariery i dostajemy kolejne odznaki "dzielnego pacjenta" - junior, mid, senior, leader, architekt, menago... Ta drabinka dla każdego wygląda tak samo, a przecież każdy człowiek jest inny, ma własne potrzeby, wartości, czy poczucie sensu. Tylko te wszystkie programy rozwojowe w organizacjach jakby zdawały się tego nie dostrzegać... To jak się PRAWDZIWIE rozwijać? Szybka odpowiedź: Wziąć sprawy w swoje ręce. Obszerna odpowiedź: Zapraszam na prelekcję.
16:00 - 16:30 Przerwa na kontakt z Wystawcami
16:30 - 17:30
Czy Web3 to dobry wybór dla frontend developer wanna be? - Marta Małachowicz
Rynek pracy dla osób chcących wejść do branży jest bezlitosny. Wyróżnienie się na tle konkurencji może dać przepustkę do pierwszej pracy. Jak wykorzystać rosnącą popularność rozwiązań blockchainowych chcąc zostać frontend developerem?